Фосфорна киселина - Кина Гуангкси Donglin храна Хемиски
Email:sale@celinabiz.com Tel:+86(22) 23528561

Фосфорна киселина

Краток опис:

Тоа е нашироко се користи како арома агент во кутии, кисело агент во солидна пијалаци и ладни пијалоци, замена на лимонска и јаболко киселина, млечна киселина за да се прилагоди на pH вредност, појаснување во сахароза индустријата, квасец храна во производството на вино што може да се спречи на раст на разни бактерии, за време на подготовка на процесот saccharification.

 

Фосфорна киселина, безбоен и јасна течност, припаѓа на 8 класа на опасни материи.

Хемиска формула е H 3PO 4

Формула тежина е 97,994

CAS број 7664-38-2


 • ФОБ Цена: US $ 650 - 850 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 1x20'FCL
 • Набавка Способност: 10000 тони месечно
 • Порт: Fangcheng / Qinzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   Брзи детали

  име на производот Фосфорна киселина
  Други имиња ортофосфорна киселина
  хемиска формула H 3PO 4
  CAS број 7664-38-2
  HS законик 2809201100
  боја Безбоен транспарентна течност

  апликација

  1, индустрија

  Фосфорна киселина за индустријата

  Се користи како метална површина третман агенс; од нерѓосувачки челик, алуминиумски профил, електронски хемиски полирање; катализатор органски реакција; огноотпорни додаток; активиран јаглерод третман агент.

  2, додаток на храна

  Фосфорна киселина за додаток на храна

  Тоа е широко се користи како додаток на храна, аромат, кисело агент, се прилагоди на pH, clarifier и нутритивната застапник итн

  3, фосфат ѓубриво

  Фосфорна киселина за ѓубриво

  Се користи како суровина фосфат производи да се направи вештачко ѓубриво

  спецификација

  фосфорна киселина 75%

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Фосфорна киселина (H 3PO 4) 75-76 мин 75,15 %
  Фосфорна анхидрид (P 2O 5) 52 мин 54 %
  Арсен (како како) 0.5 макс 0.32 mg / kg
  Флуорид (F) 10 max 4.5 mg / kg
  APHA боја 20 max 13 APHA
  Cd 1 max 0.1 mg / kg
  Pb 1 max 0.1 mg / kg
  Редуктивните материја како што е H 3PO 3 0,012 0,0072 %
  Тешки метали (како Pb) 5 max 3.1 mg / kg

  фосфорна киселина 85%

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Фосфорна киселина (H 3PO 4) 85,00-86 85,12 %
  Арсен (како како) 0.5 макс 0.34 mg / kg
  Флуорид (F) 10 max 4.3 mg / kg
  Кадмиум (Cd) 1 max 0.1 mg / kg
  Олово (Pb) 1 max 0.1 mg / kg
  APHA боја 20 max 13 APHA
  Редуктивните материја како што е H 3PO 3 0,012 0.0075 %
  Тешки метали (како Pb) 5 max 3.2 mg / kg

  Вчитување

  35 kg барабан              Фосфорна киселина за 35 кг тапани

   

  1600/1650 kg IBC Фосфорна киселина за IBC

   

  330 kg тапани          Фосфорна киселина за 330kg тапани

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!