Поли фосфорна киселина - Кина Гуангкси Donglin храна Хемиски
Email:sale@celinabiz.com Tel:+86(22) 23528561

Поли фосфорна киселина

Краток опис:

Во органската синтеза, тој се претстават како соединение циклизација агент, се кисели средство, средство за дехидрација и катализатор во изомеризација третман. Тоа е исто така широко се користи во аптека, органски пигменти и петрохемиски катализатор. Покрај тоа, таа може да биде замена на ортофосфорна киселина и аналитички реагенс.

Поли фосфорна киселина, се нарекува АОП за кратко, безбоен и јасна течност, припаѓа на 8 класа на опасни материи.

Хемиска формула H 6P 4O 13

Формула тежина е 337,93

CAS број 8017-16-1


 • ФОБ Цена: US $ 650 - 850 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 1x20'FCL
 • Набавка Способност: 10000 тони месечно
 • Порт: Fangcheng / Qinzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   Брзи детали

  име на производот полифосфорни киселина
  Други имиња Законот за јавни набавки
  хемиска формула H 6P 4O 13
  CAS број 8017-16-1
  HS законик 2809209000
  боја Безбоен транспарентна течност

  апликација

  битумен

  Полифосфорни киселина за битумен

  кожа

  Полифосфорни киселини за кожа

  Полифосфорни киселина е разноврсна хемиски средно користи како соединение циклизацијата агент, за ацилирање и средство за дехидрација во органската синтеза, и нов тип на асфалт, кој се користи како катализатор во нафтената индустрија. Високо квалитетен храна адитиви, ткаенина пламен retardant и анти-статички, неговата вредност лежи во висок капацитет одводнување. Нејзините полиоли се важни сурфактанти, температура отпорни на масла и оган retardants. Таа е широко се користи во висока ефикасност фосфатни ѓубрива, полифосфат производи и органски катализатори и се користи како замена за ортофосфорна киселина.

  спецификација

  Polyphosphoric acid 95%

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Фосфорна киселина (H 3PO 4) 95 мин 95,8 %
  APHA боја 30 max 15 %
  Флуорид (F) 0,05 max 0.01 %
  Железо, како Fe 0.2 макс 0,085 %
  Арсен како Како 0,01 max 0.005 %
  Хлорид како Cl 0,05 max 0.01 %
  Сулфат (SO 4) 0.5 макс 0.01 %
  Тешки метали (како Pb) 0,05 max 0.03 %
  P2O5 68,5 мин 68,88 %

  Полифосфорни киселина 105%

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Фосфорна киселина (H 3PO 4) 105,00 мин 105,16 %
  Арсен (како како) 5 max 4.5 mg / kg
  Флуорид (F) 20 max 19,2 mg / kg
  Железо (Fe) 20 max 19,1 mg / kg
  Хлорид (Cl) 5 max 4.6 mg / kg
  Сулфат (SO 4) 20 max 18,8 mg / kg
  APHA боја 40 max 20 APHA
  Густина @ 25 ℃ 1.92 1.92 g / ml
  Тешки метали (како Pb) 20 max 18 mg / kg

  Полифосфорни киселина 115%

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Фосфорна киселина (H 3PO 4) 115,00 мин 115,12 %
  Флуорид (F) 10max 6.10 mg / kg
  Арсен (како како) 0.5max 0.38 mg / kg
  Кадмиум (Cd) 1 max 0.1 mg / kg
  Олово (Pb) 1max 0.1 mg / kg
  APHA боја 20max 13 APHA
  H 3PO 3 0,012 0,0086 %
  Тешки метали (како Pb) 5 max 3.4 mg / kg

  Вчитување

  1600/1650 kg IBC

  Полифосфорни киселина IBC

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!