Калиум дихидроген фосфат - Кина Гуангкси Donglin храна Хемиски
Email:info@linphos.com Tel:+86(22) 23528561

Калиум дихидроген фосфат

Краток опис:

Калиум дихидроген фосфат, исто така познат како монокалиумова фосфат,

Хемиска формула е KH 2PO 4,

Формула тежина е 136,09

CAS број 7778-77-0

Се користи како ѓубриво висока ефикасност фосфор калиум во земјоделството; калиум дихидроген фосфат производ е широко се користат во речиси сите видови на земјоделски растенија како што се разни видови на парични култури, храна, овошје, зеленчук, итн Таа има многу одлични ефекти како што се значително зголемување на приносот, зголемување на родот, оптимизирање на квалитетот, сместување отпор, отпор штетници и болести, спречување на предвременото стареење, итн, и има ефект на надминување на хранливи недостатоци предизвикани од падот на апсорпција способност корен стареење во доцна фаза на раст на културите.


 • ФОБ Цена: US $ 650 - 850 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 1x20'FCL
 • Набавка Способност: 10000 тони месечно
 • Порт: Fangcheng / Qinzhou
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  име на производот Калиум дихидроген фосфат
  друго име МКП
  хемиска формула KH 2PO 4
  Државниот прашок
  CAS број 7778-77-0
  боја Белата

  апликација

  Индустрија: суровина за производство на калиум hexametaphosphate и други sylvites, култура на подготовка на квасец, подобрувач, квасецот агенти и ферментација промотор, итн во ферментација индустрија, тоа се користи како бактериски култури, пуфер регулатор или Хранлив агент.

  Земјоделство: Како високо ефикасни соединение ѓубриво на фосфор, тоа е поташа ѓубриво без хлор. Таа обезбедува фосфор и калиум погоден за сите видови на почвата и парични култури, како што се храна, овошје, зеленчук и така натаму. Таа е широко се користат во модерната капка за наводнување реклама спреј за наводнување.

  Прехранбени адитиви: Тоа може да се користи како подобрувач на квалитетот, ферментација педалот за гас, аромат и тампон агент.

  Feed адитиви: Може да се користи за да се дополни како адитив за минерални елементи како фосфор и калиум

  спецификација

  предмети спецификации: Резултати од тестот единица
  Содржина на KH 2PO 4 98 мин 98,9 %
  K 2O 33,5 мин 34 %
  P 2O 5 51,5 мин 52,1 %
  H 2O 1 max 0.5 %
  Cl 0.2 макс 0.05 %
  Фе 0.008 max 0.003 %
  како 0.015 max 0.005 %
  нерастворливи во вода 0.2 макс 0.1 %
  Тешки метали (како Pb) 0.008 max 0.005 %

  пакет

  肥料 36肥料 37

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!