Acid fosforik - China Guangxi Donglin Food Chemical
Email:info@linphos.com Tel:+86(22) 23528561

Acid fosforik

Përshkrim i shkurtër:

Ajo është përdorur gjerësisht si agjent shije në tins, agjenti i lagësht në pije të ngurta dhe pije të ftohtë, zëvendësues i limoni dhe acid molle, e acidit laktik të rregulluar vlerën e PH, një sqarim në industrinë saharoze, ushqim maja në verë-marrjes të cilat mund të parandalojnë rritjen e baktereve të ndryshëm, gjatë procesit pirja saccharification.

 

Acid fosforik, pangjyrë të lëngshme dhe të qartë, i takon 8 klasë të mallrave të rrezikshme.

Formula kimike eshte H 3PO 4

peshë formulë është 97,994

CAS 7664-38-2 No.


 • FOB Çmimi: US $ 650-850 / Ton
 • Min.urdhër Sasia: 1x20'FCL
 • Furnizimi Aftësia: 10000 ton në muaj
 • Port: Fangcheng / Qinzhou
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

   Detail shpejtë

  Emri i produktit Acid fosforik
  Emra të tjerë acid Orthophosphoric
  kimike Formula H 3PO 4
  CAS No 7664-38-2
  Kodi HS 2809201100
  Ngjyrë likuid pa ngjyrë transparent

  Aplikacion

  1, Industri

  acid fosforik për industrinë

  Përdoret si agjent trajtimit sipërfaqe metalike; çelik inox, profile alumini, lustrim kimike elektronike; katalizator reaksion organik; shtues refraktare; aktivizuar agjent trajtim të karbonit.

  2, Ushqimit aditive

  acid fosforik për ushqim shtues

  Është përdorur gjerësisht si ushqim shtues, agjent aromatizues, agjenti i lagësht, të rregulluar pH, Clarifier, dhe agjent ushqyese etj

  3, Fosfat pleh

  acid fosforik për pleh

  Përdoret si produkte fosfat lëndë e parë për të bërë pleh

  Specifikim

  Acid fosforik 75%

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Acid fosforik (H 3PO 4) 75-76 min 75,15 %
  Fosforik anhidrid (P 2O 5) 52 min 54 %
  Arsenic (si As) 0.5 max 0.32 mg / kg
  Fluori (F) 10 max 4.5 mg / kg
  APHA Color 20 max 13 APHA
  CD 1 max 0,1 mg / kg
  Pb 1 max 0,1 mg / kg
  Parasysh reduktiv si H 3PO 3 0,012 0,0072 %
  Metalet e rënda (si Pb) 5 max 3.1 mg / kg

  Acid fosforik 85%

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Acid fosforik (H 3PO 4) 85,00-86 85,12 %
  Arsenic (si As) 0.5 max 0.34 mg / kg
  Fluori (F) 10 max 4.3 mg / kg
  Kadmium (CD), 1 max 0,1 mg / kg
  Shpie (Pb) 1 max 0,1 mg / kg
  APHA Color 20 max 13 APHA
  Parasysh reduktiv si H 3PO 3 0,012 0,0075 %
  Metalet e rënda (si Pb) 5 max 3.2 mg / kg

  ngarkim

  35 kg daulle              acid fosforik 35 bateri kg

   

  1600/1650 kg IBC acid fosforik për IBC

   

  330 bateri kg          acid fosforik për bateri 330kg

   


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !