Polifonik Acid fosforik - China Guangxi Donglin Food Chemical
Email:info@linphos.com Tel:+86(22) 23528561

Polifonik Acid fosforik

Përshkrim i shkurtër:

Në sintezën organike, atë të kryer si një agjent përbërë ciklizues, acidifikues agjent, dehydrating agjent dhe një katalizator në trajtimin isomerization. Ajo është gjithashtu e përdorur gjerësisht në farmaci, pigment organik dhe katalizator petrokimike. Përveç kësaj, ajo mund të jetë një zëvendësim i acidit orthophosphoric dhe reagent analitik.

Polifonik Acid fosforik, quhet APP për të lëngshme të shkurtër, pa ngjyrë dhe të qartë, i takon 8 klasë të mallrave të rrezikshme.

Formula kimike H 6P 4O 13

peshë formulë është 337,93

CAS 8017-16-1 No.


 • FOB Çmimi: US $ 650-850 / Ton
 • Min.urdhër Sasia: 1x20'FCL
 • Furnizimi Aftësia: 10000 ton në muaj
 • Port: Fangcheng / Qinzhou
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

   Detail shpejtë

  Emri i produktit acid Polyphosphoric
  Emra të tjerë APP-ja
  kimike Formula H 6P 4O 13
  CAS No 8017-16-1
  Kodi HS 2809209000
  Ngjyrë likuid pa ngjyrë transparent

  Aplikacion

  bitum

  acid Polyphosphoric për bitumit

  lëkurë

  acid Polyphosphoric për lëkurë

  acid Polyphosphoric është një kimikat gjithanshëm ndërmjetëm përdorur si një agjent kompleks ciklizimin, acilimin agjent dhe dehidratimin e agjentit ne sintezen organike, dhe nje lloj i ri i asfalt, e cila është përdorur si një katalizator në industrinë naftës. High-grade aditivët e ushqimit, retardant flaka pëlhurë dhe anti-statike, vlera e tij qëndron në kapacitet të lartë dewatering. polyols saj janë surfactants rëndësishme, lubrifikantë temperatura-rezistente dhe retardants zjarrit. Ajo është përdorur gjerësisht në plehrave fosfat lartë të efikasitetit, produktet polifosfate dhe katalizatorë organike dhe është përdorur si një zëvendësim për acid orthophosphoric.

  Specifikim

  Polyphosphoric acid 95%

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Acid fosforik (H 3PO 4) 95 min 95.8 %
  APHA Color 30 max 15 %
  Fluori (F) 0,05 max 0.01 %
  Hekur si Fe 0.2 max 0,085 %
  Arsenic si Si 0.01 max 0,005 %
  Chloride si Cl 0,05 max 0.01 %
  Sulfat (SO 4) 0.5 max 0.01 %
  Metalet e rënda (si Pb) 0,05 max 0,03 %
  P2O5 68.5 min 68,88 %

  acid Polyphosphoric 105%

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Acid fosforik (H 3PO 4) 105,00 min 105,16 %
  Arsenic (si As) 5 max 4.5 mg / kg
  Fluori (F) 20 max 19.2 mg / kg
  Hekur (Fe) 20 max 19.1 mg / kg
  Chloride (Cl) 5 max 4.6 mg / kg
  Sulfat (SO 4) 20 max 18.8 mg / kg
  APHA Color 40 max 20 APHA
  Dendësia @ 25 ℃ 1.92 1.92 g / ml
  Metalet e rënda (si Pb) 20 max 18 mg / kg

  acid Polyphosphoric 115%

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Acid fosforik (H 3PO 4) 115.00 min 115,12 %
  Fluori (F) 10max 6.10 mg / kg
  Arsenic (si As) 0.5max 0.38 mg / kg
  Kadmium (CD), 1 max 0,1 mg / kg
  Shpie (Pb) 1max 0,1 mg / kg
  APHA Color 20max 13 APHA
  H 3PO 3 0,012 0,0086 %
  Metalet e rënda (si Pb) 5 max 3.4 mg / kg

  ngarkim

  1600/1650 kg IBC

  Polyphosphoric acid IBC

   


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !