Kalium dihidrogjen fosfat - China Guangxi Donglin Food Chemical
Email:sale@celinabiz.com Tel:+86(22) 23528561

Kaliumi Dihydrogen Fosfat

Përshkrim i shkurtër:

Kaliumi Dihydrogen Fosfat, i njohur gjithashtu si fosfat monopotassium,

Formula kimike KH 2PO 4,

peshë formulë është 136,09

CAS 7778-77-0 No.

Ajo është përdorur si një kompleks të lartë të efikasitetit fosfor-kalium plehrave në bujqësi; kalium produkt dihydrogen fosfat është përdorur gjerësisht në pothuajse të gjitha llojet e kulturave të tilla si lloje të ndryshme të kulturave të holla, ushqime, fruta, perime, etj Ajo ka shumë efekte të shkëlqyera të tilla si rritje të konsiderueshme të jepnin, duke rritur rendimentin, duke optimizuar cilësinë, rezistenca strehë, rezistonin dëmtuesit dhe sëmundjet, duke parandaluar plakjen e parakohshme, etj, dhe ka efektin e tejkalimit të mangësive ushqyese të shkaktuara nga rënia e aftësisë absorbuese rrënjë plakjes në fazën e vonë të rritjes kulture.


 • FOB Çmimi: US $ 650-850 / Ton
 • Min.urdhër Sasia: 1x20'FCL
 • Furnizimi Aftësia: 10000 ton në muaj
 • Port: Fangcheng / Qinzhou
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Details shpejta

  Emri i produktit Kaliumi Dihydrogen Fosfat
  emër tjetër MKP
  kimike Formula KH 2PO 4
  shtet pluhur
  CAS No 7778-77-0
  Ngjyrë e bardhë

  Aplikacion

  Të industrisë: lëndë të parë për të prodhuar Hexametaphosphate kalium dhe sylvites tjera, kulturën e maja pirja, enhancer, agjentët thartim dhe fermentimi promotor, etj në industrinë fermentimi, ajo është përdorur si kultura bakteriale, rregullator tampon ose agjent lëndë ushqyese.

  Bujqësi: Si një pleh të lartë efikas përbërë të fosforit, kjo është një pleh potasë pa klor. Ajo siguron edhe fosfor dhe kalium përshtatshme për të gjitha llojet e tokës dhe të holla kulturave, të tilla si ushqimore, fruta, perime dhe kështu me radhë. Ajo është përdorur gjerësisht në moderne rënie ujitjes ad llak ujitje.

  aditivëve të ushqimit: Ajo mund të përdoret si praktikant cilësisë, fermentimi përshpejtues, agjent aromatizues dhe agjent tampon.

  Feed aditivëve: Ajo mund të përdoret për të plotësuar si një shtesë për elementet minerale si fosfor dhe kalium

  Specifikim

  artikuj specifikimet: rezultatet e testit njësi
  Permbajtja e KH 2PO 4 98 min 98.9 %
  K 2O 33.5 min 34 %
  P 2O 5 51.5 min 52.1 %
  H 2O 1 max 0.5 %
  Cl 0.2 max 0,05 %
  fe 0.008 max 0.003 %
  si 0.015 max 0,005 %
  të ujit pazgjidhshëm 0.2 max 0,1 %
  Metalet e rënda (si Pb) 0.008 max 0,005 %

  paketë

  肥料 36肥料 37

   


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !